Turnaj Česko-Ázerbájdžánského Spolku

Turnaj Česko-Ázerbájdžánského Spolku Česko-Ázerbájdžánský Spolek s podporou velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky a Česko-Ázerbájdžánské komory uspořádal 10. května 2015 v EA Hotelu Juliš**** amatérský šachový turnaj na počest nedožitých 92. narozenin ázerbájdžánského národního lídra Hejdara Alijeva.

Turnaj trval více než šest hodin a vítězem se stal reprezentant Kyrgyzstánu Iva Čekirov.

Při slavnostním vyhlášení vítězů zdůraznil velvyslanec Ázerbájdžánu v České republice Farid Šafijev významnou úlohu někdejšího ázerbájdžánského prezidenta a národního lídra Hejdara Alijeva ve světových dějinách. Ocenil vysokou úroveň turnaje a poděkoval hráčům.

Předseda Česko-Ázerbájdžánského Spolku Abdul Alijev konstatoval, že vyhlášení turnaje vzbudilo značný zájem u veřejnosti. „Obdrželi jsme více než šedesát dopisů od žadatelů, bohužel jsme nemohli k turnaji přizvat všechny. Je to pro nás ale velká výzva, rozhodli jsme se turnaj k výročí Hejdara Alijeva pořádat každoročně a přizvat také známější světové hráče,“ prohlásil.

Výkonný ředitel Spolku Anaru Verdijev zdůraznil důležitost podobných aktivit pro sblížení lidí různého původu a kultur.


Více informací na facebookové stránce ZDE (v ruštině)
Video z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

kde nás najdete

Kavárna Šachový Václavák
Václavské nám. 22
110 00 Praha 1

Tel: +420 605 229 822
E-mail: julis@eahotels.cz

Velká mapa


rezervace místa / stolu

Máte-li zájem o rezervaci místa či stolu, vyplňte prosím níže zobrazený rezervační formulář. O stavu rezervace Vás budeme informovat v nejbližším možném termínu.

required    required   
required    required    required

  required s využíváním osobních údajů, uvedených v tomto formuláři, pro marketingovou komunikaci (např. se zasíláním nabídek akcí, slev a novinek od společnosti EuroAgentur Hotels&Travel, a.s.). S údaji bude nakládáno podle zákona č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů a podle zákona č. 480/2004Sb., o některých službách informační společnosti.